Troskliwy Anioł

Adam 14.12.2020

Kuchnia i jej elementy

Polecane: Domek narzędziowy

Dobrze jest też ograniczyć ilość takich elementów w kuchni, bo przesadne pobłażanie dobrze smakuje i wysyła zły komunikat.

  • Rozwiązanie? Proste: wybierz odpowiednią żywność.
  • Oto składniki typowego posiłku w kuchni paryskiej:

Rosół, mleko, jajka, ser, owoce i warzywa. Jak widać w kuchni nie ma nic oprócz garnka i kilku zmywarek. Nic dziwnego, że kuchnia w stylu paryskim uchodzi za jedną z najbardziej eleganckich części mieszkania.

Jeśli chodzi o gotowanie, na różne okazje nadają się różne metody. Na przykład w stylu paryskim stosujemy powolną, przemyślaną metodę gotowania, podkreślając smaki, które chcemy wyeksponować i ignorując wszystko inne.

Oto przykład różnicy między kuchnią w stylu paryskim a amerykańskim. Woda jest nieco jaśniejsza, farba jest nieco bardziej nasycona, a faktura bardziej przypomina beton. Wskazuje to na fakt, że kolor wody jest bardziej nasycony, co wskazuje na mniejszy kolor, a bardziej w kierunku szaro-pomarańczowego (bardziej miękka tekstura). Jest to również kolor, którego używamy podczas gotowania z żeliwnym garnkiem, co daje wrażenie nieco chłodniejszego pomieszczenia, dlatego w kuchni często stosuje się garnki żeliwne.

Jeśli chodzi o wybór kuchni w Paryżu, musimy pamiętać, że różnica nie jest tak wyraźna, jak w przypadku kuchni Stanów Zjednoczonych. Na przykład przy malowaniu ścian często używamy jasnych kolorów, które podkreślają wagę procesu i minimalizują możliwość pomyłek. W przypadku wystroju wnętrz różnica jest jeszcze większa.

Projektowanie wnętrz w Paryżu różni się od amerykańskiego wystroju wnętrz. Nie tylko kolorystyka, ale i styl stoją w bezpośredniej opozycji do naszego. Kolorystyka wnętrza musi idealnie odzwierciedlać nasze gusta. A w stylu francuskim można to osiągnąć tylko poprzez użycie większej ilości powietrza, dlatego używamy tylko szaro-pomarańczowych kolorów.

To trudne, ale nikt nie powiedział, że sam projekt wnętrza też jest prosty. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie. Styl ten opiera się na wielu symbolikach i metaforach, które służą do wyrażania idei, które mają być realizowane. Motywy, które wykorzystujemy przy produkcji naszych mieszkań to: historia, naturalizm, metody organiczne, podwieszane sufity, wzory geometryczne, skórki zwierząt, koraliki i liście, całe kwiaty w wazonach, a nawet wizerunki kobiety i dziecka w zachwycie.

Z łatwością możemy to wszystko umieścić w kuchni, gdzie wystarczy kilka kroków, aby stworzyć jeden, elegancki mebel.

Styl francuski to przede wszystkim specyficzna kolorystyka, typowe francuskie meble i bardzo niewiele dekoracji. Wszystkie ważne elementy oczywiście w jasnych kolorach.

To swoista reakcja na to, że Francuzi w swoich projektach częściej sięgają po naturalne materiały, zwłaszcza w przypadku mebli łazienkowych. Choć kuchnia to specyficzne miejsce, jest to również miejsce, w którym zwykle przygotowuje się i spożywa posiłek. Dlatego też potrzeba szczególnej dbałości o szczegóły jest również wysoka. Wszystko musi być proste i czyste, a nawet najprostsze możliwe elementy muszą być funkcjonalne. Obejmuje to użycie minimalnych materiałów, aż po najmniejsze możliwe symbole, których używamy we wszystkim, co robimy.

Jest to szczególnie ważne w kuchni, gdzie potrzeba dekoracji jest najwyższa. Stosujemy więc spójną kolorystykę, która odzwierciedla kolorystykę ścian, dzięki czemu wnętrze ma zawsze określony charakter. Stosujemy więc spójną kolorystykę, która odzwierciedla kolorystykę ściany, dzięki czemu wnętrze ma zawsze określony charakter.

Zieleń w kuchni to kolor, na który silnie wpływamy dobierając motywy dekoracyjne i oświetlenie. Kolor zielony kojarzy się z czystością i prostotą, a jego negatywnych skojarzeń można uniknąć stosując jasne kolory

Tagi: dom